top of page
 • Co mohu darovat?
  Oblečení dámské, pánské i dětské. Jakékoliv sezóny. Kabelky, boty, bižuterii a doplňky. Bytový textil, nádobí i moderní knihy. To, co již sami neupotřebíte, ale někdo jiný si rád koupí. *Tip: Kousky, které už nejsou zachovalé a vhodné k prodeji můžete darovat do textilních kontejnerů.
 • Co nedarovat?
  Pokud nám chcete opravdu pomoci, nedarujte nám prosím: - oblečení špinavé, zapáchající, potrhané - pozůstalosti po prarodičích (naše zkušenost je, že 95% pozůstalostí neumíme nijak využít, jedná se z většiny o oblečení, o které zákazníci nemají zájem) - oblečení a doplňky s potiskem reklamního loga
 • Co se děje s darovaným oblečením, které pošlu?
  Roztřídí ho dámy v našem centrálním skladu v Ostravě - podle kvality a druhu. Následně jej prodáme v obchodech v Ostravě a Praze. Veškerý zisk z prodeje putuje k 6-ti českým neziskovým organizacím. Více informací o podporovaných organizacích najdete ZDE.
 • Co se děje s oblečením, které není prodejné?
  V našich obchodech prodáváme kousky v pěkném stavu, módní, čisté, funkční. Pro neprodejné oblečení se bohužel težko hledá jiné uplatnění a pro nás to vždy představuje zvýšení nákladů (a tudíž nižší podporu neziskových projektů). Spolupracujeme s řadou poskytovatelů sociálních služeb, ale v realitě končí většina nepoužitelných kousků u lokálního zpracovatele odpadu. Je pro nás důležité, aby už dosloužilé oblečení neputovalo po moři do Afriky (jak se tomu standardně ve velkém děje).
 • Mohu darovat osobně i ve vašich obchodech?
  Ano! Adresy našich obchodů naleznete ZDE.
 • Jak správně zabalit zásilku?
  Vybrané kousky vložte ideálně do krabice z kartonu a zalepte tak, aby se zásilka neotevřela. Maximální váha jedné zásilky, kterou Zásilkovna přijme je 10 kg. Za každý odeslaný balík platíme, proto prosím balte raději více větších balíků. Děkujeme mockrát! :)
 • Musím zásilku označit/ popsat?
  Zásilku nemusíte nijak označovat. Stačí na jakémkoliv podacím místě Zásilkovny nahlásit kód, který jste obdrželi emailem. Jak získat kód naleznete ZDE.
 • Jak zásilku odeslat?
  Pro odeslání zásilky stačí vyplnit formulář na našem webu ZDE. Do emailu obdržíte kód, který stačí nahlásit na jakémkoliv výdejním místě Zásilkovny a zásilka putuje rovnou k nám. Tento kód lze použít pro více zásilek. Maximální váha jednoho balíku je 10 kg. Za každý balík platíme, proto prosíme raději o větší než menší balení. Mapu míst naleznete ZDE. Děkujeme za podporu!
 • Kolik stojí přeprava zásilky?
  Zaslání daru je pro naše dárce zdarma. Poštovné hradíme my jako naše náklady na sběr darů. Děkujeme za podporu!
 • Kde najdu seznam Zásilkoven (podacích, výdejních míst)?
  Seznam Zásilkoven najdete na webu ZDE. Případně v aplikaci Zásilkovna.
 • Dá se poslat balíček i přes jiného dopravce?
  Ano! Jen bohužel nemáme odeslání zatím podchyceno tak, aby bylo zdarma. Adresa: Bohumíra Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les Kontaktní osoba: Marcela Klimšová Email: sklad@moment-ops.cz Telefon: 725 250 086 Prosíme vložte do balíčku lístek se svým jménem, emailovou adresou a telefonem. Rádi bychom Vám poděkovali a dali vědět, co s dary dále děje. Děkujeme za podporu!
bottom of page