Často kladené otázky

Darování oblečení

Jaké oblečení mohu darovat?


Dámské, pánské i dětské. To, které již nenosíte, ale někdo jiný si ho rád koupí. Nesedící střih, nevhodný dárek nebo dokonce nikdy nenošené kousky ještě s cenovkou! Oblečení bez defektů a čisté, od jara až po zimu. *Tip: Kousky, které už nejsou zachovalé a vhodné k prodeji můžete darovat do textilních kontejnerů.
Mohu poslat i jiné věci než oblečení?


Ano! Kromě oblečení můžete darovat i doplňky (např. kabelky, čepice, šátky, šály). Více informací najdete ZDE. Dejte však pozor na to, aby jedna zásilka nepřesáhla hmotnost 5 kg.
Co nedarovat?


Pokud nám chcete opravdu pomoci, nedarujte nám prosím: - oblečení špinavé, zapáchající, potrhané - pozůstalosti po prarodičích (naše zkušenost je, že 95% pozůstalostí neumíme nijak využít, jedná se z většiny o oblečení, o které zákazníci nemají zájem) - oblečení a doplňky s potiskem reklamního loga
Co se děje s darovaným oblečením, které pošlu?


Roztřídím ho dámy v našem centrálním skladu v Ostravě - podle kvality a druhu. Následně jej prodáme v obchodech v Ostravě a Praze. Veškerý zisk z prodeje putuje k 6 českým neziskovým organizacím. Více informací o podporovaných organizacích najdete ZDE.
Co se děje s oblečením, které není prodejné?


V našich obchodech prodáváme kousky v pěkném stavu, módní, čisté, funkční. Pro neprodejné oblečení se bohužel težko hledá jiné uplatnění a pro nás to vždy představuje zvýšení nákladů (a tudíž nižší podporu neziskových projektů). Spolupracujeme s řadou poskytovatelů sociálních služeb, ale v realitě končí většina nepoužitelných kousků u lokálního zpracovatele odpadu. Je pro nás důležité, aby už dosloužilé oblečení neputovalo po moři do Afriky (jak se tomu standardně ve velkém děje).
Mohu darovat osobně i ve vašich obchodech?


Ano! Jakmile znovu otevřeme naše obchůdky, rádi vás zase uvidíme osobně. Adresy našich obchodů naleznete ZDE.

Odeslání zásilky

Jak zásilku odeslat?


Pro odeslání zásilky stačí: 1) získat slevový kód 2) stáhnout aplikaci Zásilkovny 3) vyplnit údaje o nás z 4) zaplatit přepravu kartou Aplikace vám vygeneruje kód balíčku, který nahlásíte na jakémkoliv podací místě Zásilkovny. A je to. :)
Kolik stojí přeprava zásilky?


Partnerem našeho prospěšného projektu je Zásilkovna, díky které je odeslání zcela zdarma. Tyto podmínky platí pro prvních 200 dárců.
Mohu podat zásilku i na výdejním místě?


97% výdejních míst Zásilkovny slouží i jako místa podací. Více na stránkách ZDE.
Kde najdu seznam Zásilkoven (podacích, výdejních míst)?


Seznam Zásilkoven najdete na webu ZDE. Případně v aplikaci Zásilkovna.
Kde si mohu stáhnout aplikaci Zásilkovna?


Pro zařízení iOS ji najdete v App Store. Pro zařízení Android ji najdete v Google play. Aplikace Zásilkovna je ke stažení zdarma.
Co když ztratím kód zásilky?


Kód budete mít vždy při ruce díky aplikaci Zásilkovna. Pokud ho nemůžete dohledat, kontaktujte v tomto případě zákaznický servis Zásilkovny na tel. čísle +420 216 216 516.
Dá se poslat balíček přes Českou poštu?


Určitě ano, ale cena odeslání se bude odvíjet od standardního ceníku České pošty. Adresa našeho skladu: Bohumíra Dvorského 1049/1, Ostrava-Bělský Les, 700 30. Pokud byste od nás rádi dostali informaci o doručení, vložte prosím do balíčku lístek se svým jménem a emailovou adresou.

Zabalení zásilky

Jak správně zabalit zásilku?


Vybrané kousky vložte ideálně do krabice z kartonu a zalepte tak, aby se zásilka neotevřela. Maximálními rozměry: 50 x 40 x 30 cm. Maximální váha: 5 kg. Podrobnější návod na zabalení zásilky najdete ZDE.
Co když chci poslat více než 5 kg?


Můžete poslat i více než 5 kg, ale musíte je zabalit do vícero zásilek, které budou splňovat rozměry a hmotnost (50 x 40 x 30 cm, max.5 kg). Cena jedné zásilky je pouhých 36 kč.
Musím zásilku označit/ popsat?


Zásilku nemusíte nijak označovat. Stačí na jakémkoliv podacím místě Zásilkovny nahlásit vygenerovaný kód z aplikace. Jak získat kód naleznete ZDE.

Luxusní second hand

Kde bude nový obchod?


Otevření nového obchodu plánujeme díky štědré nábídce na obchodní prostory v Shopping centru Avion v Ostravě.
Proč bude nový obchod v obchodním centru?


Vedení Shopping centra Avion v Ostravě se rozhodlo podpořit udržitelné nakupování a prospěšnost a nabídlo nám obchodní prostor k užívání za minimální náklady. Vnímáme to jako velikou příležitost nabídnout běžné věřejnosti možnost nakoupit šetrně k planetě s přesahem podpory neziskovým organizacím.
Kdy bude obchod otevřen?


Otevření obchodu chystáme na léto 2021.
Jaké zboží bude v obchodě k prodeji?


Naším záměrem je ukázat běžnému zákazníkovi, že second hand neznamená nižší kvalitu oblečení. Chystáme proto koncept luxusního second handu, kde bude k prodeji oblečení známých značek v krásné kvalitě.